e-Mail: Password: register :: forgot pw?
|| Season 2 » Not signed up » Sign up here

Season 2 written by Robert, 2011-04-19 14:28 CEST (2 comments)

Date: 22 April 2011
Format: 5v5
SignUp: http://jesus.tourney.cc/sign-ups/ [jesus.tourney.cc]

Check in: 19:45 CET
Brackets: 20:00 CET
Start: 20:00 CET

Rules
CB/ESL BANNED AND CF TAGGED PLAYERS NOT ALLOWED.
Every player has to record demos.
Side allowed in all maps.
If a player is caught cheating, the team will be disqualified.
Atleast one player from each team must idle in #Jesusparty
Both teams must lock & speclock to prevent any problems, use specinvite.
If a team fails to check in, they will NOT be playing.
If a team doesn't show for 10 minutes, they will be disqualified.
Every player must use SLAC, Linux/MAC users not allowed
Every team is supposed to check SLAC id's before the game and report any problems (banned players, mad players, retarded players) to admin BEFORE the game starts.

Schedule
1st Round - frostbite
2nd Round - sw_goldrush_te
3rd Round - radar
4th Round - supply

Final (ETTV)
Both teams choose 1 map from the mappool.

Mappool
Adlernest
radar
Sw_goldrush_te
Supply
Frostbite
Bremen_b3

Admins
Robaciek

Season 1 written by Robert, 2010-12-26 13:41 CET (1 comments)

Date: 26 December 2010
Format: 3v3
SignUp: http://onedaycupski.tourney.cc/sign-ups/ [onedaycupski.tourney.cc]

Check in: 18:45 CET
Brackets: 19:00 CET
Start: 19:00 CET

Rules
CB/ESL BANNED AND CF TAGGED PLAYERS NOT ALLOWED.
Every player has to record demos.
Side allowed in all maps.
If a player is caught cheating, the team will be disqualified.
Atleast one player from each team must idle in #Jesus.cup
Both teams must lock & speclock to prevent any problems, use specinvite.
If a team fails to check in, they will NOT be playing.
If a team doesn't show for 10 minutes, they will be disqualified.
Every player must use SLAC, Linux/MAC users not allowed
Every team is supposed to check SLAC id's before the game and report any problems (banned players, mad players, retarded players) to admin BEFORE the game starts.

Schedule
1st Round - Supply
2nd Round - sp_delivery_te
3rd Round - adlernest
4th Round - braundorf_b4

Final (ETTV)
Both teams choose 1 map from the mappool.

Mappool
Adlernest
Sp_delivery_te
Sw_goldrush_te
Supply
Frostbite
Braundorf_b4
Et_ice
Erdenberg_b2 http://sani.dlnet.org/erdenberg/erdenberg_b2.pk3 [sani.dlnet.org]


Admins
Robaciek
1 - 2 of 2
free tourney management with tourney.cc